KONST / Litografier / Färglitografi 13351145
nr 1335 1145
Lena Cronqvist
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 148/170. Motivet: 70x50 cm
Lena Cronqvist, född 1938 i Karlstad, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 29 juni 2020
kl 18:29:02
24/6 10:56:24
29 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Lena Cronqvist
Läs mer om Lena Cronqvist